Powiatowy Rzecznik

wtorek godz od 8:30 do 16:30
czwartek godz od 13:30 do 16:30

informacja

W dniach 23.11.2017r. do 30.11.2017r.  Powiatowy Rzecznik Konsumentównie przyjmuje (urlop)

Ważne

Prezes UOKiK przedstawił 6 istotnych poglądów w sprawach przeciwko AXA. Dotyczą one postanowień umów polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK)

Ostrzeżenie

UOKiK ostrzega: jak wynika z wpływających do Urzędu skarg konsumentów, oferująca usługi telekomunikacyjne spółka PGT, działająca pod nazwą Telefonia Polska Razem, wprowadza konsumentów w błąd, informując, że reprezentuje dotychczasowego operatora. Często przedstawiciele spółki zabierają też wszystkie podpisane przez klienta dokumenty. To kolejne ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiKKomunikat prasowy ›

Infolinia Konsumencka

Szanowni Państwo,

informuję, że 1 czerwca została uruchomiona Infolinia Konsumencka pod nowym numerem 801 440 220 Konsumenci moga uzyskać bezpłatne porady prawne w dni powszednie w godz. 8.00 - 18.00.

Suplementy diety

Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi. Mogą one mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale też negatywnie wpływać na organizm, dlatego nie stosuj ich na chybił-trafił. Dziś po raz pierwszy 12 instytucji we wspólnej akcji przypomina o właściwościach suplementów diety

Czytaj więcej: Suplementy diety

Nowe Przepisy o Prawach Konsumenta

W dniu 25 grudnia 2014 r. weszła w życie nowa ustawa o prawach konsumenta.
Nowe przepisy o prawach konsumenta.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował specjalna stronę Prawakonsumenta.uokik.gov.pl,  która przybliża przepisy ustawy o prawach konsumenta. Strona internetowa opisuje stan prawny obowiązujący od 25 grudnia 2014 r., ze szczególnym uwzględnieniem praw konsumentów i obowiązków sprzedawców.

Czytaj więcej: Nowe Przepisy o Prawach Konsumenta

Klauzule Niedozwolone